Menu

Main pageCompetitionsISU Junior Grand Prix of Figure Skating

ISU Junior Grand Prix of Figure Skating

Russia, Chelyabinsk

11th — 14th September 2019


Entries

Junior

Men

Andy Yao
Alexander Lebedev
Alec Guinzbourg
Iliya Kovler
Luanfeng Li
Georgii Reshtenko
Nikita Starostin
Mihhail Selevko
Mozes Jozsef Berei
Gabriele Frangipani
Dias Jirenbayev
Younghyun Cha
Lilian Binzari
Yong Myong Ro
Artur Danielian
Petr Gumennik
Ilya Yablokov
Casper Johansson
Alp Eren Ozkan
William Annis
Eric Sjoberg
Azizmurod Shabazov

Ladies

Valeriia Sidorova
Amelie Tabor
Stefanie Pesendorfer
Maria Levushkina
Milana Ramashova
Olivia Gran
Anna La Porta
Eva Lotta Kiibus
Linnea Ceder
Maia Mazzara
Elena Komova
Julia Lang
Ishita Kapoor
Nelli Ioffe
Ginevra Negrello
Nana Araki
Chisato Uramatsu
Azhar Zhumakhanova
Aleks Nam
Jihun To
Tal Mi Sin
Kamila Valieva
Viktoria Vasilieva
Kseniia Sinitsyna
Yasemin Zeki
Marissa Wu
Audrey Shin
Kate Wang
Niginabonu Jamoliddinova
Linh Khanh Tran

Pairs

Patricia Andrew — Zachary Daleman
Brooke Mcintosh — Brandon Toste
Motong Liu — Tianze Wang
Hyang Mi Ro — Kum Chol Han
Diana Mukhametzianova — Ilya Mironov
Stanislava Vislobokova — Aleksei Briukhanov
Kseniia Akhanteva — Valerii Kolesov
Iuliia Artemeva — Mikhail Nazarychev
Anastasiia Smirnova — Danylo Siianytsia

Ice Dance

Viktoriia Azroian — Aleksandr Siroshtan
Ekaterina Kuznetsova — Daniel Brykalov
Karina Sidarenka — Maksim Yalenich
Nadiia Bashynska — Peter Beaumont
Irina Galiyanova — Grayson Lochhead
Denisa Cimlova — Vilem Hlavsa
Tatjana Bunina — Ivan Kuznetsov
Eva Bernard — Tom Jochum
Lou Terreau — Noe Perron
Emily Rose Brown — James Hernandez
Giulia Tuba — Andrea Tuba
Anna Shnaider — Fedor Varlamov
Elizaveta Shanaeva — Devid Naryzhnyy
Diana Davis — Gleb Smolkin
Tamara Zhukova — Daniil Karpov
Oona Brown — Gage Brown
Katarina Wolfkostin — Jeffrey Chen
Arina Pavlishchuk — Alexandr Kuropatka

Schedule

Sept. 12, 2019, 11:15 a.m. Junior, Ice Dance — Rhythm Dance
Sept. 12, 2019, 2:15 p.m. Junior, Pairs — Short Program
Sept. 12, 2019, 5 p.m. Junior, Men — Short Program
Sept. 13, 2019, 8:15 a.m. Junior, Ladies — Short Program
Sept. 13, 2019, 12:50 p.m. Junior, Pairs — Free Skating
Sept. 13, 2019, 3 p.m. Junior, Men — Free Skating
Sept. 14, 2019, 8:45 a.m. Junior, Ice Dance — Free Dance
Sept. 14, 2019, noon Junior, Ladies — Free Skating
Governing body event timetable

Results

Junior

Links

  1. Governing body calendar page
  2. Competition announcement
  3. A page
  4. Governing body event page
  5. Governing body event timetable
  6. A page
  7. Tulup discussion
  8. Governing body results page

Announcements


Event organizers interested in maintaining their competition information please contact us via email
© Tulup 2005